O mnie

Kocham  fotografię, uwielbiam las i dobrą muzykę, lubię nowe miejsca, ciepłe letnie wieczory i blask ogniska .

Fotografuję od 15 lat, głównie sesje rodzinne, kobiece, portrety oraz reportaże. Pracuję w swoim studio ( w Markowej koło Łańcuta ) w plenerze lub w domu klientów, głównie w Rzeszowie i  Krakowie.

Z wykształcenia jestem artystą fotografem (ukończyłam studia na kierunku Fotografia na AP w Krakowie).

Moją fotografię cechuje naturalność.  Staram się pokazać ludzi prawdziwymi.  Jestem dobrym obserwatorem, może dlatego że jestem bardzo wrażliwą osobą, przez co widzę dużo więcej. Zatrzymuję w kadrach, to czego nie widzą inni lub co jest prawie niezauważalne. Uwielbiam obrazy, które zmuszają do zastanowienia się,  są intrygujące, tajemnicze, niejednoznaczne..

Umiem dostosować się do sytuacji i do fotografowanego człowieka. Sposób w jaki fotografuję daje dużo swobody fotografowanym.

Fotografie mojego autorstwa uczestniczyły w wystawach m.in. w BWA w Krośnie, Domu Polonii w Rzeszowie, Galerii F5 Akademii Pedagogicznej w Krakowie, Domu Polonii w Krakowie,  Galerii Pod Ratuszem w Rzeszowie, Galerii PPSKAKiB w Krośnie, Galerii Nierzeczywistej w Rzeszowie i  innych.

Brałam udział w licznych spotkaniach i warsztatach fotograficznych z najlepszymi polskimi Fotografami : m.in. z Tomaszem Tomaszewskim, Tomaszem Lazarem, White Smoke Studio, Wojciechem Franusem z National Geographic i innymi.

Moje fotografie zdobyły wiele nagród w konkursach ogólnopolskich :  -I miejsce „Wnętrza Dawnych Obiektów Świeckich” zorganizowany przez Muzeum Historii Fotografii w Krakowie- Grand Prix za zestaw prac „Pomiędzy” oraz ZŁOTY MEDAL na Krajowym Salonie Fotografii Artystycznej Żary 2012 ” Portret Markowian „- Wyróżnienie tygodnika „Przekrój”w Konkursie Fotograficznym Canon ” Zmniejsz dystans miedzy wyobraźnią a obrazem
– III miejsce w kategorii „Życie” w Ogólnopolskim Konkursie „Wieś Światłoczuła” -„Mieszkańcy Markowej”
– II miejsce w Konkursie „Trzy najważniejsze…” -„Miłość, Spełnienie, Bezpieczeństwo”
– III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Poruszenia” Konin 2013
– II miejsce w konkursie na okładkę ELLE Polska Fashion Philosophy Fashion Week Poland
– II miejsce w Konkursie „Sztukatułki” „Dama z gronostajem” 2010
– Wyróżnienie Honorowe w Ogólnopolskim Bienalle Miasto i Ludzie 2010- „Do celu..” oraz „W pejzażu miejskim- II miejsce i Wyróżnienie w Konkursie Głównym II Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Zdrowie – podaj dalej!”: Starość z młodością

 

Trudno mi  wyrażać słowami to co czuję i widzę – najłatwiej jest mi mówić obrazami fotografii.